Każda kobieta lubi mieć zadbane dłonie i paznokcie. Dlatego właśnie powstaje tak wiele salonów kosmetycznych…
Przewodnik turystyczny – jakie studia?
Przewodnik turystyczny – jakie studia? To prawda, że większość przewodników turystycznych łączy swoją pracę razem z pasją, przez co zarabianie pieniędzy jest w pełni satysfakcjonujące. Jest to jednak praca, która wymaga dość dużego doświadczenia, co warto mieć na uwadze.
Co powinniśmy wiedzieć na temat przewodnika turystycznego? Jakie wstępne wymagania musimy spełnić, jeśli chcielibyśmy prowadzić działalność związaną z przewodnictwem turystycznym? Jakie studia okażą się trafne dla osoby, która chce wykonywać ten zawód? Czego możemy się na nich nauczyć? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Podstawowe informacje na temat przewodnika turystycznego
Przewodnik turystyczny Szczecin to osoba, której najważniejszym zajęciem jest oprowadzanie indywidualnych turystów i wycieczek po określonym mieście, regionie, ewentualnie wyznaczonej trasie. W zależności od specjalności, przewodników możemy podzielić na kilka grup. Największą popularnością cieszą się przewodnicy po Szczecinie miejscy, którzy zajmują się oprowadzaniem turystów po danej lokalizacji, uwzględniając przy tym najciekawsze trasy. Drugą specjalnością są przewodnicy terenowi- oprowadzają po danym regionie, a niekiedy nawet województwie. Jeśli chodzi o przewodników górskich, zajmują się oprowadzaniem po szlakach turystycznych. Przewodnicy w Szczecinie muzealni prezentują ośrodki, muzea, galerie, a także oprowadzają po zabytkowych budynkach, takich jak chociażby pałace, kościoły. Od przewodnika oczekujemy tego, że będzie to ktoś z ciekawą osobowością i poczuciem humoru. Istotna jest umiejętność przekazywania ciekawostek w lekki i zajmujący sposób. Jest to zawód skierowany przede wszystkim dla osób otwartych, które nie boją się opowiadać o czymś w dużym gronie.
Wstępne wymagania związane z prowadzeniem działalności przewodnictwa turystycznego
Ze względu na to, że zawód przewodnika turystycznego ostatnimi czasy był deregulowany, nie muszą oni odbywać specjalistycznych szkoleń teoretycznych. Nie ma także konieczności zdawania egzaminu, a zaświadczenie o odpowiednim stanie zdrowia jest jedynie dodatkowym dokumentem. Jeśli zależy nam na tym, aby zostać przewodnikiem turystycznym, musimy mieć ukończone 18 lat. Dodatkowo nie możemy być karani za umyślne przestępstwa. Nie obędzie się bez minimum średniego wykształcenia. Jeśli chcielibyśmy zostać przewodnikami zagranicznymi, wówczas musimy wykazać się odpowiednią znajomością języka. Nasze umiejętności możemy udowodnić poprzez dyplom studiów, dyplom ukończenia kolegium języków obcych, świadectwo ukończenia szkoły z językiem obcym bądź dokument, który poświadczy naszą znajomość języka. Jeśli kandydat nie ma żadnego z wcześniej wymienionych dokumentów, wówczas konieczne okaże się zdanie egzaminu ze znajomości języka obcego. Jedynie przewodnicy górscy odbywają szkolenie teoretyczne i praktyczne dla danego obszaru górskiego.
Jakie studia okażą się trafne dla przyszłego przewodnika turystycznego?
Zastanawiasz się, jakie studia okażą się strzałem w dziesiątkę, jeśli pragniesz zostać przewodnikiem turystycznym? Z pewnością godne uwagi jest „Przewodnictwo i Pilotaż Turystyczny”. Dość stara myśl głosi, że podróże kształcą nas i naszą osobowość. Właściwie trudno się z tym nie zgodzić. Niezależnie od tego, w jakie miejsce się wybierzemy, nabieramy nowych doświadczeń i wiedzy, a do tego sprawia nam to ogromną przyjemność. Trudno jest znaleźć osobowość, która nie byłaby zainteresowana odkrywaniem cudownych miejsc. Przecież każdy chce podziwiać krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Jeżeli więc interesujesz się podróżami i jest to jedna z twoich największych pasji, z pewnością zainteresujesz się studiami, które to umożliwiają. Przewodnictwo i Pilotaż Turystyczny to dość unikatowy, jednocześnie niezwykle intrygujący i interesujący kierunek. Jego celem jest jednak wykształcenie profesjonalnych pilotów turystycznych i przewodników, którzy będą posiadać ponadprzeciętną wiedzę, jednocześnie będą zaangażowani w swój zawód.
Tak pracują najlepsi przewodnicy:
Czego możemy się nauczyć decydując się na te studia?
Nie da się ukryć, że w tym przypadku charakter studiów jest unikatowy, jednocześnie dość złożony, dlatego też możliwe jest nauczenie się wielu nowych rzeczy. Dodatkowo ugruntujemy swoją wiedzę, którą zdobyliśmy w ciągu poprzednich lat naszej nauki. Kiedy zwrócimy uwagę na ofertę kształcenia, wówczas dostrzeżemy wiele ciekawych, interesujących, jednocześnie różnorodnych tematycznie wykładów i warsztatów. Na ich podstawie możliwe jest uzyskanie cennych umiejętności razem z kwalifikacjami zawodowymi. Będąc studentem tego prestiżowego kierunku możemy liczyć się z tym, że poznamy specyfikę zawodu przewodnika turystycznego. Przez cały ten okres będziemy przygotowywani do jego wykonywania w praktyce. W tym przypadku nie tylko praktyka ma jednak znaczenie. Rozwiniemy niezbędną wiedzę związaną z historią, sztuką, kulturą, architekturą, dzięki czemu jeszcze lepiej odnajdziemy się w przyszłej pracy. Rozwiniemy swoje zdolności językowe, co zwiększa prawdopodobieństwo międzynarodowej kariery.